Jovarų mokyklai – 40 (2019-11-11)

          Mokyklos gimtadienis – ypatinga šventė mokyklos bendruomenei. Šiemet jis jau 40-asis. Jubiliejus - tai tarsi stotelė, laiko tėkmėje teikianti galimybę atitrūkti nuo kasdieninių minčių ir rūpesčių, stabtelėti ir apžvelgti praeitį, dabartį, pagalvoti apie ateitį. Per tuos metus darbų nuveikta daug. Yra kuo pasididžiuoti, pasigirti, pasidžiaugti.

      1979 metų rugsėjo pirmoji dabartiniams jovariškiams  atrodytų neįprasta, nes šventės dieną mokiniai, jų tėveliai, mokytojai ir svečiai skubėjo į Vasaros estradą, o vėliau mėnesį laiko mokėsi   tuo metu 4 - ojoje vidurinėje mokykloje (dabar Žalgirių gimnazija). Pirmasis skambutis naujojoje, tada 5 - ojoje vidurinėje,  mokykloje nuskambėjo tik spalio 5 dieną.

Mokyklai atvėrus duris pirmasis vadovas buvo V. Pocevičius, kuriam teko mokyklos kūrimosi rūpesčiai. Vėliau jo darbus tęsė A. Medeikis, E. Šaltis, o nuo 1993 metų iki šiandien mokyklai vadovauja  direktorius  A. Kaminskis. Mūsų mokyklos vadovas ir kolegės V. Danusienė,                         A. Archarova, R. Kaminskienė dirba šioje mokykloje nuo įkūrimo dienos.  Nuo 1996 metų lapkričio 1 dienos ši mokymo įstaiga tapo Jovarų vidurine mokykla. Mokyklos ženklo autorė dailininkė         D. Jokubaitienė.  Įprasmindama mokyklos pavadinimą ir ženklą darbų mokytoja R. Žilinskienė padovanojo savo rankomis pasiūtą vėliavą, kuri jovariškiams tapo simboliu, lydinčiu visų švenčių ir renginių metu. Mokykla turi ir savo dainą, kurios žodžius parašė buvęs mokyklos direktorius E. Šaltis, o muziką sukūrė A. Rakevičius.


Nuotraukos...

 

 

       Per keturis dešimtmečius mokykloje įvyko nemažai pokyčių. 2008- 2009 mokslo metus mokykla pradėjo kaip pagrindinio ugdymo institucija. Šiuo metu mokykloje mokosi 421 mokinys, o juos žinių keliais veda 50 mokytojų. Džiugu, kad šiais mokslo metais buvo suformuotos net penkios priešmokyklinio ugdymo grupės, kurias lanko 82 vaikai. Mūsų mokykloje yra  trys grupės, kurios įsikūrusios atskiroje jaukioje erdvėje.Grupių vaikams išradingai vadovauja mokytojos I. Eičienė, S. Novikovienė ir J. Zujienė. Viena priešmokyklinio ugdymo grupė, kurią moko mokytoja L. Bagdonienė, yra Dacijonuose, kita, kuriai vadovauja mokytoja V. Šakienė, Dauglaukyje.

       Jovarų mokykla nuolat keičiasi. Prieš kelerius metus  mokyklos pastatas buvo renovuotas, šiemet mokyklos teritorija aptverta tvora. Nemažai pokyčių ir viduje. Mokykloje yra išlyginamoji klasė, kurioje mokosi iš užsienio grįžę vaikai. Įrengtas sensorinis kabinetas, atnaujinti chemijos, informatikos kabinetai, elektroninė skaitykla, biblioteka. Džiaugiamės, kad šiemet mokyklos valgykloje gausi patiekalų pasiūla.

      Galimybę mokiniams tobulėti teikia įvairūs būreliai ir projektai. Mokykloje veikia net 25 būreliai, tad kiekvienas besimokantis gali pasirinkti veiklą pagal gebėjimus ir poreikius. Šiemet direktoriaus pavaduotoja J. Butkienė ogranizavo netradicinio ugdymo dieną „ Talentų sodas“. Renginio metu neformaliojo ugdymo būrelių mokiniai ir jų vadovai pristatė tai, ką  nuveikė per visus mokslo metus.

    Mokykla dalyvauja įvairiuose projektuose. Tai - „ Olweus“ „ Lyderių laikas“, „ Sveikatiada“, tarptautiniame eTwinning bendruomenės sukurtame projekte „ Pilnas sodas pavasarinių gėlių“, kuriame dalyvauja 3a klasės mokiniai su savo mokytoja N. Kaluževičiene, jiems talkina anglų kalbos mokytoja V. Antanavičienė, kuri padeda mokiniams rašyti laiškus draugams anglų kalba.

     Mokiniai ir jų tėveliai dėkingi specialiojo ugdymo pedagogei N. Juščiuvienei už įgyvendintą projektą „ Motinos diena su šypsena“.

                 Mokyklos socialinė pedagogė A. Menzorienė rūpinasi prevencine veikla mokykloje, skatina vaikus dalyvauti įvairiose akcijose, vadovauja „ Švyturio“ klubui. Klubo narių pastangomis Mokytojų dienos proga surengtos šventės įdomios ir nuotaikingos.

          Šiemetiniai 4 b klasės mokiniai su savo mokytoja D. Šlioniene dalyvavo respublikiniame pradinių klasių mokinių konkurse Žemės dienai paminėti „ Pavasario žingsneliai 2019.“ Iš 53 dalyvavusių mokyklų mūsų mokyklos komanda iškovojo II –ąją vietą. Tai puikus mokinių ir mokytojos kolektyvinio darbo įvertinimas.

        Mokytojų N. Kaluževičienės ir R. Šion suburta eismo taisyklių žinovų komanda rajone organizuotame konkurse „ Šviesoforas“ buvo pripažinti geriausi.

       Daug teigiamų emocijų patyrė mokyklos bendruomenė stebėdama pradinių klasių mokytojų S. Puteikienės ir R. Šion organizuotą „Abėcėlės“ šventę, šiemetinių antrokėlių pernai rodytą spektakliuką „ Zuikis Puikis“.

    Pradinių klasių mokytojos L. Midvikienė ir L. Zėringienė organizuoja pamokas netradicinėse erdvėse, lankėsi S. Klymanto sodyboje, vežė maistą beglobiams gyvūnams.

        Mokykloje vyksta įvairūs sveikatą stiprinantys renginiai. Keletą metų iš eilės vykdomas projektas „ Sveikatiada“ . Už rūpinimąsi bendruomenės sveikata ir gerove mūsų mokykla buvo apdovanota sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo „ Sveika mokykla“ vėliava ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministrų Padėkos raštu. Tai grupės koordinatorės direktoriaus pavaduotojos J. Butkienės, projekto „ Sveika mokykla“ vadovės L. Baliutavičienės, R. Artimavičienės, B. Einikienės ir visos bendruomenės darbo įvertinimas.

    Šiemet vyko projekto „ Sveikatiada“ finalinis renginys Raudondvario dvare ir mūsų mokykla buvo paskelbta šio projekto aktyviausia mokyklinio ugdymo įstaiga Lietuvoje ir apdovanota vienu iš keturių pagrindinių prizų- nemokama ekskursija į Kauno IX forto muziejų.

    Mokytojai R. Artimavičienė ir K. Norvilas kiekvienais metais organizuoja „Jovariškių žygį“, rengia kvadrato, futbolo varžybas, suburia mėgstančius sportuoti.

     R. Fominichienės vadovaujami kolektyvai dalyvavo jubiliejinėje meno kolektyvų apžiūroje. Berniukų choras „Jovariukai“ apdovanotas III vietos diplomu, o mergaičių choras „Vaivorykštė“ laimėjo II vietą. Mokytojos ugdytiniai savo pasirodymais džiugina kiekvieno renginio metu.

          Du dešimtmečius kiekvieną pavasarį buvo organizuojamas kino ir teatro festivalis „ Life“. Jo iniciatorė, organizatorė ir įkvėpėja  direktoriaus pavaduotoja J. Butkienė. Festivalio  metu mokiniai vaidindavo,  pristatydavo savo sukurtus filmukus, į renginius būdavo kviečiami įžymūs mūsų miesto žmonės.

       Direktoriaus pavaduotojos A. Pocienės iniciatyva buvo surengta netradicinio ugdymo diena „Piknikas protui ir kūrybiškumui“. Galvas pasukti privertė mokytojų V. Danusienės, D. Ramanauskienės, R. Muzikevičiaus, L. Baliutavičienės sugalvotos įdomios ir sunkiai įveikiamos užduotys.

       Mokyklos muziejui jau daugelį metų vadovauja istorijos mokytoja I. Sausienė. Muziejuje sukaupta visa mokyklos istorija. Mokytoja yra įvairių  švenčių,  renginių  įkvėpėja ir organizatorė.  

     Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį mokykloje vyksta Europos kalbų savaitė.  Kad šis renginys būtų visiems įdomus ir naudingas, daug pastangų įdeda kalbų mokytojos J. Butkienė, L. Trijonienė, L. Mateikaitė, R. Norvilienė, B. Kasputienė, A. Archarova, L. Orlingienė, L. Piragienė, R. Galkauskienė.

    Be mokytojos V. Nauburienės kūrybiškumo ir iniciatyvos Advento laikotarpis nebūtų toks įdomus ir prasmingas. Mokytoja skatina mokinius pagalvoti ir apie tuos, kuriems artėjančios šventės be šalia esančių pagalbos gali būti ne tokios džiugios.

     Mokykla palaiko draugiškus ryšius su Šilutės rajono Vainuto gimnazija. Kiekvienais metais mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja kaimynų rengiamame konkurse „ Atskleisk savo talentą“. Dalyviai visada grįžta apdovanoti, patenkinti, puikiai praleidę laiką.

    Jau daugelį metų draugaujame su Šilinės girininkija. Kasmet mokiniai dalyvauja akcijoje „ Padovanokime paukšteliams namus“. Jaunieji gamtos mylėtojai parodo savo išmonę ir kūrybiškumą dažydami, gražindami inkilus.

         Graži draugystė mus sieja su Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija. Mokiniai kartu su savo mokytoja O. Gauryliene viešėjo gimnazijoje ir pabuvojo lauko klasėje „ Amžinasis sodas“, lankėsi „ vabzdžių viešbutyje“. Už organizuojamas išvykas, renginius „ Tyrėjų naktis“ ir kitas įdomias veiklas mokiniai yra dėkingi savo mokytojoms O. Gaurylienei ir L. Baliutavičienei.

         Dažni mokyklos svečiai yra miesto literatų klubo „ Žingsniai“ nariai:  vaikų poetas J. Jakštaitis, klubo vadovas E. Šaltis, rašytojas R. Žukauskas. Mokykloje vyksta netradicinės literatūros pamokos. Už nuolat vykstančius susitikimus su šiais įdomiais žmonėmis, už mokykloje organizuotą akciją „ Skaitykime knygas“ netradicinėse erdvėse, esame dėkingi mokyklos direktoriaus pavaduotojai J. Butkienei ir bibliotekos vedėjai D. Jucikaitei.

 

    Kalėdų laikotarpiu pradinių klasių mokytoja L. Butvydienė ir muzikos mokytoja R. Fominichienė su mokiniais (dabartiniais penktokais) lankydavo Lauksargių  globos namų gyventojus ir dovanodavo jiems savo darbelius, pradžiugindavo dainomis, šokiais. Tokių susitikimų laukdavo ir mažieji, ir senukai.

    Mūsų mokykloje yra aktyvių, talentingų mokinių, kurie garsina mokyklos vardą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.Pernai priešmokyklinio ugdymo grupės mokinė Laura Grikšaitė laimėjo I – ąją vietą Lietuvos mergaičių šachmatų čempionate ir atstovavo Lietuvai Pasaulio šachmatų čempionate Ispanijoje. Sesutei nenusileidžia kitos trys šios šeimos mergaitės. Eglė tapo Konstitucijos egzamino kūrybinės užduoties „ Aš ir tu – dar 100 metų kartu“ laureate. Už darbą, kuris buvo pripažintas geriausiu iš visų Lietuvos ketvirtokų darbų, mergaitė buvo apdovanota iškilmingoje ceremonijoje Prezidentūroje, o apdovanojimą įteikė Respublikos Prezidentė D. Grybauskaitė. Taip pat mergaitė buvo apdovanota nugalėtojų pagerbimo ceremonijoje LITEXPO parodų rūmuose „ Už lietuviškų motyvų naudojimą“ UAB „ Skinija“ organizuotame respublikiniame konkurse „ Nusipiešk sau kojinytes 2018“.

     Eglė, Ieva, Rūta ir Laura Grikšaitės pasižymi įvairiais gebėjimais: piešia, lipdo iš molio, groja būgnais, skambina gitara, žaidžia šachmatais. Pernai miesto savivaldybės meras S. Mičiulis pakvietė Grikšų šeimą į savivaldybę, pasidžiaugė mūsų mokyklos mokinių laimėjimais ir pasiekimais.

       Mūsų mokyklos mokiniai yra gabūs, talentingi, kūrybingi, išradingi. Daugelis jų ne tik rajoninių, bet ir respublikinių konkursų prizininkai. Keletą metų technologijų mokytojų D. Juozaitienės ir V. Galbogio vadovaujami mokiniai laimėjo prizines vietas respublikoje, o dailės mokytojos G. Budginienės ugdytinių laimėjimų devynios galybės...

   Informacinių technologijų mokytojos L. Austrevičienės mokiniai yra aktyvūs įvairių konkursų dalyviai. Jie dažnai būna įvertinti ir apdovanoti.

          Visų laimėjimų ir nuopelnų  tiek daug, kad visų jų  išvardyti ir surašyti neįmanoma. Galime tik  džiaugtis ir didžiuotis, kad mokykloje dirba darbštūs, kūrybingi, atsakingi, mylintys savo darbą žmonės.

       Už kūrybinę ir kitas veiklas mokiniai yra skatinami, apdovanojami. Kiekvienais metais direktoriaus pavaduotojos J. Butkienės rūpesčiu mokyklos mokinių tarybos nariai ir patys aktyviausi mokiniai vyksta į pažintines išvykas, spektaklius.

      Mokykla gyva, kol joje skamba mokinių balsai, juokas, kol skambutis kviečia į pamoką ir iš jos, kol mokytojai veda mokinius žinių keliais, dalija išmintį, moko įžvelgti gyvenimo prasmę ir didžiąsias vertybes, o mokiniai visa tai priima, išsaugo ir pritaiko šiame sudėtingame ir skubančiame pasaulyje...

                                                                                         Jovarų mokyklos bendruomenė

 

Priedai:

Atgal...

šmm

Ugdymo proceso organizavimas 2021-2022 m.m.

Ugdymo scenarijai

Rekomendacija, kaip elgtis jei mokiniui ar darbuotojui nustatoma COVID-19


PAMOKŲ LAIKAS

2 – 10 kl.                  1 kl.

1. 8.00 – 8.45            1. 8.00 – 8.35

2. 8.55 – 9.40            2. 8.55 – 8.30

3. 9.50 – 10.35          3. 9.50 – 10.25

4. 11.00 – 11.45        4. 11.00 – 11.35

5. 12.05 – 12.50        5. 12.05 – 12.40

6. 13.00 – 13.45        6. 13.00 – 13.35 

7. 13.55 – 14.40

8.  14.50 – 15.35


Kokybės krepšelis


mmmmm

 

dėžutė

PRIEŠMOKYKLINUKAI Smile

 

pagalbos linija

Tel. 116 111

Tėvų linija

Užrašas


PEPIS

eTwinning

Vyturys

„Vyturio“ skaitmeninių knygų biblioteka“

ES projektas

             ES projekto informacija

Penki pojūčiai

Darni mokykla

 

samsung

ssm

Projektas „Sveikatiada“

 

mukis

Perspėjimas

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas 
© Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla Telefonas +370 446 72564 | El. paštas rastine@jovarai.taurage.lm.lt